Krzyż na ulicach miasta

„Pragniemy teraz pójść Twoimi śladami i w myśli postępować drogą Twojej męki”. Już po raz kolejny w piątek tuż przed Niedzielą Palmową odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej na ulicach naszego miasta. Droga krzyżowa rozpoczęła się wieczorem, tuż po Mszy św. Wierni wyruszyli z parafialnej świątyni i przemierzyli poszczególne stacje drogi krzyżowej krocząc ulicą Kościelną na Plac Piłsudskiego trzymając zapalone znicze, następnie ul. Warszawską na Plac Kościuszki aby ponownie dotrzeć do świątyni. Rozważania czytali oraz krzyż nieśli pomiędzy kolejnymi stacjami przedstawiciele różnych grup społecznych i wspólnot parafialnych min. Caritas, Żywy Różaniec, ministranci i lektorzy, wolontariusz Światowych Dni  Młodzieży, strażacy a także dzieci przygotowujące się do przyjęcia po raz pierwszy w swoim życiu Komunii św. Czternasta stacja znajdowała się przy kaplicy pogrzebowej przy której odmówiliśmy modlitwę za zmarłych polecając ich Bożemu Miłosierdziu.