100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada o godzinie 12:00 w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny.
Liturgię rozpoczął wspólnie odśpiewany Hymn Państwowy.
Modlitwie przewodniczył ks. Rafał Budzyński, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Opioła.
Dalsza część świętowania pod kleczewskim pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie władze samorządowe oraz przedstawiciele szkolnictwa złożyli upamiętniające, biało-czerwone wiązanki kwiatów.
foto. M. Mirecki

Prymas Polski w Święto Niepodległości: „Miłość Ojczyzny wzywa nas do respektowania praworządności i szacunku dla siebie nawzajem. Wzywa do otwarcia naszych serc dla drugich, do włączania, a nie wykluczania, do jednoczenia, a nie dzielenia, do przygarniania, a nie odrzucania”.

Źródło: Archidiecezja Gnieźnieńska