DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas różańca o godz.17.3o za nauczycieli i pracowników oświaty

3. We wtorek, serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienie z powodu utraty dziecka poczętego. W tej intencji modlić się będziemy podczas różańca. Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie zaprasza na specjalne rekolekcje dla takich rodziców w dniach od 29.11- 1.12.2019 r. To samo centrum przygotowuje rekolekcje dla chcących pogłębić ducha modlitwy, w dniach od 22-24.11.2019 r. Szczegóły tych wydarzeń możemy znaleźć na plakacie w gablocie.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.3o a w niedziele o godz. 15.3o.

5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek, podczas modlitwy różańcowej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia będziemy gościli w naszej świątyni misjonarzy z Kazimierza Biskupiego. Po Mszach świętych misjonarze będą rozprowadzać kalendarze i książki. Będzie to forma naszej pomocy dla misjonarzy.

7. Spotkanie kręgu biblijnego we wtorek po różańcu w salce katechetycznej.

8. Spotkanie dla dzieci ze Słowem Bożym w czwartek o godz. 16.oo w salce parafialnej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Kubczyk, mieszkańca Kleczewa i Elżbietę Pacyna mieszkankę Konina. . Wieczny odpoczynek…

10. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych.