Młodzież z Kleczewa na Polach Lednickich

LEDNICA
Młodzież z Kleczewa na Polach Lednickich

Po raz osiemnasty na Polach Lednickich odbyło się modlitewne czuwanie młodzieży pod Bramą III Tysiąclecia. W tym spotkaniu brała udział również młodzież z naszej oraz okolicznych parafii w liczbie 83 osób, towarzyszyli nam również klerycy i ojciec ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z Kazimierza Biskupiego wraz z grupą młodzieży. Po dotarciu autokarami na parking lednicki prowadzeni przez flagę parafii Kleczew prześlijmy na miejsce spotkania podczas którego młodzież mogła przeżyć piękne chwile z Jezusem modląc się, śpiewając i tańcząc.

Po ubiegłorocznej Lednicy „W Imię Ojca” młodzi zgromadzeni u źródeł chrzcielnych Polski modlili się „W Imię Syna”. Czuwanie rozpoczęło się tradycyjnie procesją z relikwiami św. Wojciecha, w której niesiono także symbole ŚDM oraz obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Pełna symboliki procesja przeszła do Bramy III Tysiąclecia, gdzie wieczorem Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawił Mszę św. Wspólnie z nim Eucharystię celebrowali kapłani towarzyszący młodym ludziom oraz kilku biskupów. Witając się z młodzieżą abp Polak mówił, że dostrzega w ich twarzach twarz Chrystusa. „Dziś spotykamy się, by powiedzieć sobie, że jesteśmy synami w Synu Jednorodzonym Jezusie Chrystusie. By odkryć i uwierzyć w nasze przybrane synostwo i żyć nim każdego dnia” – mówił do młodych.

Tegoroczne czuwanie na Polach Lednickich było dziękczynieniem młodych za wyniesienie na ołtarze papieża Jana Pawła II, który spotkaniom patronował i który tylekroć kierował do lednickiej młodzieży swoje przesłanie. Z jego też inspiracji Lednica się narodziła. Tegoroczne spotkanie nawiązywało również do zbliżającej się 1050. rocznicy Chrztu Polski. Młodzież odnowiła chrzcielne przyrzeczenia, a pod Bramą Rybą zapłonął poświęcony ogień wiary z Ostrowa Lednickiego – prawdopodobnego miejsca chrztu Mieszka I. W przekazaniu ognia uczestniczył m.in. Prymas Polski, który w lednickim spotkaniu uczestniczy od początku biskupiego posługiwania. W tym roku był na Lednicy po raz dziesiąty i jak co roku pozostał z młodzieżą do samego końca, niosąc tradycyjnie w czasie adoracji Najświętszy Sakrament. Jak przyznał, to dla niego szczególna chwila, kiedy cisza i skupienie modlącej się młodzieży jest dla niego za każdym razem wielkim świadectwem wiary.