Niedziela Palmowa

Kościół w Niedzielę Palmową obchodzi pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium. W naszej parafii uroczysta procesja rozpoczęła się o godzinie 9.20. Wierni zebrali się przy figurze Jezusa na Placu Piłsudskiego aby wysłuchać słów Ewangelisty Marka a następnie z palmami wyruszyć w procesji do świątyni. Na początku Eucharystii nastąpiło poświęcenie palm a podczas liturgii słowa została odczytana Męka Pańska. Po zakończeniu Eucharystii dzieci zgromadziły się w prezbiterium aby pokazać wykonane własnoręcznie palmy. Najładniejsze z nich zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

W Niedzielę Palmową młodzież z różnych stron archidiecezji gnieźnieńskiej spotkała się w Gnieźnie na trzydziestym już Światowym Dniu Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. W tym spotkaniu wzięła udział również młodzież z naszej parafii „Będziemy się wspólnie modlić, słuchać Słowa Bożego i patrzeć w kierunku Krakowa” – takimi słowami powitał młodzież abp Wojciech Polak. Diecezjalny dzień młodzieży to jeden z kolejnych kroków które przybliżają nas do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.