O misjach w Kleczewie

Trwa kolejny Tydzień Misyjny, który w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Z tej okazji w parafii pw. Św. Andrzeja Ap. w Kleczewie niedziela 18 października 2015 r. miała szczególną oprawę. Do Kleczewa przybyli  dk. Paweł Jaguś MSF i kl. Stanislau Adamovich MSF, Misjonarze Świętej Rodziny z pobliskiego Kazimierza Biskupiego, którzy przeprowadzili animację misyjną.

Dk. Paweł Jaguś MSF w wygłoszonej homilii przypomniał, w jaki sposób każdy z nas może zaangażować się w pomoc misjom. O wyjątkowy charakter Mszy św. zatroszczyły się dzieci (w specjalnych strojach z krajów misyjnych) ze Szkoły Podstawowej w Kleczewie, które przygotowały procesję z darami i oprawę Mszy św. Nie zabrakło propagowania „misyjnego różańca”, którego twórcą jest abp Fulton Sheen z USA. Ołtarz został przyozdobiony świecami w kolorach misyjnych (żółty, czerwony, niebieski, zielony, biały). Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy rozprowadzali materiały misyjne – ulotki, książki, kalendarze, „misyjne różańce”, czasopisma oraz materiały powołaniowe. „Misyjni” goście poprowadzili nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy, w czasie którego Różaniec odmówiono w kilku językach: angielskim, włoskim, białoruskim, niemieckim i łacińskim.

W czasie Mszy św. ks. prefekt Julian Wawrzyniak przypomniał, za „Dekretem o działalności misyjnej”, „że misje to specjalne przedsięwzięcie, w którym to osoby posłane przez Kościół głoszą Ewangelię wśród tych, którzy jej jeszcze nie znają. Dlatego misje nie są dla każdego. Wszyscy nie wyjadą z Kleczewa do Afryki, aby głosić prawdę o Jezusie, ale każdy może włączyć się w pomoc misjom i misjonarzom poprzez modlitwę, ofiarę materialną i duchową, cierpienia, poszukiwanie i propagowanie informacji o misjach.”

Ks. Julian Wawrzyniak