Rekolekcje adwentowe w Kleczewie

W dniach 29-30 listopada 2015 r. w parafii p.w. św. Andrzeja Ap. w Kleczewie odbyły się rekolekcje adwentowe. Poprowadził je pod hasłem Małżeństwo – małżeństwu. Św. Zelia i Ludwik Martin ks. kan. dr Franciszek Jabłoński – diecezjalny duszpasterz rodzin i konsultor Komisji ds. Misji Episkopatu Polski.

W czasie trwania rekolekcji kaznodzieja wskazał na przykład św. Zelii i Ludwika Martin dla życia i powołania współczesnych rodzin. Mówił także o znaczeniu uczynków miłosierdzia co do duszy i co do ciała – w nawiązaniu do rozpoczynającego się w Kościele Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Rekolekcjom towarzyszyły relikwie św. małżonków Zelii Ludwika – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji. W pierwszym dniu rekolekcji z błogosławieństwa relikwiami skorzystało około 300 par małżeńskich, otrzymując pamiątkowy obrazek.
W związku z rekolekcjami w szkołach podstawowych i gimnazjum, znajdujących się na terenie parafii przeprowadzono konkursy o rodzinie i o św. Zelii i Ludwiku. W ostatnim dniu rekolekcji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.