Ogłoszenia Parafialne

                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata.

2. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.oo. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami: Kościelną do Placu Piłsudskiego, ulicą Warszawską , placem Wolności i Kościelną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Osoby, które chciałyby czytać rozważania podczas drogi krzyżowej proszone są o zgłaszanie w zakrystii.

3. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.

4. Dziś LSO rozprowadza palmy, zebrane ofiary zostaną przekazane na rzecz rodziny z Ukrainy, która gościła w naszej Parafii.

5. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Różaniec o godz. 20.oo.

7. Ekstremalna droga krzyżowa odbędzie się 31 marca w piątek 20.oo. Przewidujemy dwie trasy pielgrzymki: jedna do Sławoszewka a druga do Bieniszewa. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.