DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 października 2024

1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Gościmy w naszej parafii misjonarzy św. Rodziny z Kazimierza Biskupiego. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.

2. We wtorek, 22 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Jana Pawła II – papieża.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.3o a w niedzielę o godz. 15.3o. . Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Poświęcenia Naszego Kościoła.

5. Msza św. na cmentarzu 1 listopada, sprawowana będzie o godz. 12.oo.

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Jednorazowe będą odczytywane podczas odmawiania różańca: w sobotę /2.11/

w poniedziałek /4.11/, i we wtorek /5.11/ .

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kwiryn Paszek, mieszkaniec Kleczewa, l 70.

+ Jadwiga Roztropińska , mieszkanka Konina , l. 89.

Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

8. W ubiegłą niedzielę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1 617 zł i 50 gr. a na cele inwestycyjne naszej parafii 4 562 zł. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać”.

9. W czwartek ks. prefekt będzie obchodził imieniny. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia.