SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 lipca 2024

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. Do puszek na bocznym ołtarzu zbieramy ofiary na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów z Kościerzyny.

3. Uroczystości ku czci św. Anny, współpatronki naszego kościoła odbędą się:

– 27 lipca w sobotę – msza na cmentarzu o godz. 19.oo

– 28 lipca w niedzielę o godz. 11.3o suma odpustowa.

4. W ubiegła niedzielę na prace remontowe zebraliśmy 3 870 złotych natomiast dla kleryka Hermana z Madagaskaru który będzie miał święcenia 27 lipca przeszło 2600 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

5. W czwartek będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz.18.oo błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Do skarbonek od dziś do przyszłej niedzieli zbierać będziemy ofiary dla Niva Polska na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach akcji św. Krzysztof 1 gr za 1 km.

6. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich nie tylko w modlitwach.