NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 8 grudnia 2018

1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypomina nam o szczególnym przywileju świętości, którym Stwórca obdarował Matkę Chrystusa. Za przyczyną Niepokalanej upraszajmy błogosławionych owoców czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. Zachęcamy dziś wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.3o. Formularze duchowej adopcji znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

3. W okresie Adwentu, wsparci orędownictwem Matki Zbawiciela, przygotowujemy się na spotkanie z Panem. Niech znakiem naszego czuwania będzie udział we Mszach Świętych roratnych w dni powszednie o godz.7.oo a w soboty o godz.8.oo, dzieci zapraszamy na Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 17.oo.

4. Dzisiejszą drugą niedzielę Adwentu, przeżywamy w duchu szczególnej łączności z Kościołem na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Udział w Eucharystii będzie okazją do modlitwy w tej intencji. Zachęcamy także do wsparcia dzieła pomocy naszym braciom na Wschodzie poprzez złożone ofiary do skarbonek przy wyjściu z kościoła.

5. W zakrystii po Mszach świętych rozprowadzamy świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

6. Z powodu spowiedzi św. w dekanacie w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.oo do 16.3o.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zoroaster Kubicki, mieszkaniec Jabłonki. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

8. Rada Organizacyjna serdeczne zaprasza do udziału w koncercie charytatywnym „ Mikołaj dla Roberta” który odbędzie się w niedzielę 8 grudnia o godz. 15.oo w Centrum Kultury z Kleczewie. Robert jest mieszkańcem gminy Kleczew i potrzebuje pomocy i wsparcia. Obecnie przebywa w szpitalu.

W przyszłą niedzielę 15 grudnia, również w domu kultury, odbędzie się koncert zatytułowany „ Przyjaciela dla Frania”. Jest on po operacji guza mózgu i potrzebne jest dalsze leczenie. Po Mszach przed świątynią zbierane będą datki na ten cel.

9. W poniedziałek na Mszy św. sprawowanej o godz. 17.oo poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.