PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lipca 2024

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. Do puszek zbieramy dziś ofiary na kleryka Hermana z Madagaskaru. Był on w naszej parafii kilka razy. Obecnie przebywa na Madagaskarze gdzie ma przyjąć święcenia kapłańskie. 17.07.2024. Zgodnie z tamtejszą tradycją pragnie przyjąć mieszkańców wioski na obiad prymicyjny. Stąd jego prośba o pomoc.

3. Uroczystości ku czci św. Anny, współpatronki naszego kościoła odbędą się:

– 27 lipca – msza na cmentarzu o godz. 19.oo

– 28 lipca w niedzielę o godz. 11.3o suma odpustowa.