DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 września 2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 30 września od godz. 15.oo. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. Mamy gorącą prośbę do mieszkańców ulicy kościelnej. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby we wtorek od godz. 16.oo – 18.oo nie parkować samochodów na trasie procesji z obrazem Matki Bożej.

5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo z podziękowaniem za nawiedzenie i różaniec o godz. 20.oo. – serdecznie zapraszamy! Od soboty wieczorne Msze św. sprawowane będą o godz. 17.oo.

Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

6. Trwają rekolekcje przed nawiedzeniem Matki Bożej Częstochowskiej. W poniedziałek Msze święte o godz. 10.oo i 18.oo. Różaniec i apel Jasnogórski o godz. 20.3o.

We wtorek w kościele o godz. 17.oo nabożeństwo oczekiwania i uroczysta procesja na miejsce przybycia Obrazu – na Plac Piłsudskiego. Prosimy, aby w procesji uczestniczyły wszystkie poczty sztandarowe z naszej parafii. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. a także i te które w tym roku przystąpiły do tego sakramentu. W kościele o godz. 18.oo Msza święta celebrowana przez Księdza Prymasa i księży z naszego dekanatu. O godz. 22.oo Msza święta z udziałem księży którzy pracowali w naszej parafii w intencji o nowe powołania do służby bożej. Szczegółowy program nawiedzenia został dostarczony do wszystkich rodzin w naszej parafii przez pocztę, wywieszony jest także w gablocie przed kościołem.

Gorąco prosimy o udekorowanie domów w naszej parafii na czas nawiedzenia.