DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. We wtorek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 8.3o – 9.3o./ spowiedź adwentowa w Budzisławiu/ W środę z racji uroczystości będzie nieczynna.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.oo, 16.oo i 18.oo. Na Mszy św. o godz. 16.oo poświęcenie medalików dzieci które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej komunii świętej.

5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 7.oo. Roraty dla młodzieży i dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.oo. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

6. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze cegiełki dla hospicjum w Licheniu. Po Mszach św. LSO rozprowadza sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary przeznaczone są na wyjazd wakacyjny.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności :

+ Jadwiga Trzymkowska – mieszkanka Sławoszewa – przeżyła 80 lat,

+ Wiktor Gruszecki – mieszkaniec Sławoszewka – przeżył 68 lat,

+ Krystyna Jaśkiewicz – mieszkanka Kleczewa – przeżyła 89 lat,

+ Stanisława Oliwiecka – mieszkanka Kleczewa, przeżyła 85 lat.

+ Stefan Cichos – mieszkaniec Stogów, przeżył 92 lat; pogrzeb we wtorek godz. 14.oo.

Zmarłym w ostatnim czasie wypraszajmy łaskę nieba: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

9. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 18 grudnia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

10. 11 grudnia w sobotę o godz. 14.oo Caritas naszej parafii przygotowuje spotkanie adwentowe dla osób samotnych i starszych.

11.We wtorek o godz. 15:30 spotkanie dla dzieci ze słowem Bożym, a o godz. 17:00 z kandydatami do bierzmowania z grupy III Szkoła Ponadpodstawowa.

W czwartek spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 17:00 z klasy VIII Szkoła  Podstawowa w Sławoszewku.