Ogłoszenia Parafialne

1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7.3o, 10.oo, 16.oo i 18.oo. Na Mszę św. o godz. 16.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. wraz z rodzicami.

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

6.  Nabożeństwa: Drogi krzyżowej w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 16.3o dla dzieci i o godz. 18.3o dla młodzieży i dorosłych. , oraz  Gorzkich żali   w każdą niedzielę o godz. 15.3o.

7. Dziś po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania w kościele.

8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 10-17.08.

9. W czwartek o godz. 16:00 spotkanie dla dzieci ze słowem Bożym w salce parafialnej.

10. Dziś przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę można nabyć zdrapkę wielkopostną. Zebrane ofiary zostaną przekazane na wakacyjny wyjazd LSO.

11.  W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Jadwiga Nowakowska i Izabela Hofman, mieszkanki Kleczewa. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

12.Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film Najświętsze Serce rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque , i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w Polsce, a szczególnie w polskich rodzinach, piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.