WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz.15.3o nabożeństwo majowe.

3. W ubiegłą sobotę i niedzielę grupa 42 dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza: trybularz, kociołek do wody święconej i kropidło.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Marianna Kościelska, mieszkanka Kleczewa. Pamiętajmy o niej w modlitwach.

6. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 2 210 złotych. Dziękujemy za ofiary.

7. Do skarbonek na bocznym ołtarzu zbieramy ofiary do udekorowania ołtarzy na Boże Ciało. Nie wiemy jeszcze, czy procesje będą tradycyjnie przez miasto czy tylko wokół kościoła. Czekamy na decyzję władz kościelnych i państwowych.