Młodzież spotkała się ze świętym Stanisławem Kostką

Co roku we wrześniu młodzież przeżywa swoje święto związane ze wspomnieniem św. Stanisława Kostki. Do tej pory takie spotkanie odbywało się dla całej diecezji w jednym miejscu zazwyczaj w Gnieźnie albo Inowrocławiu. W tym roku zainicjowano nową tradycję polegającą na spotkaniach w czterech rejonach naszej diecezji. Młodzież z Kleczewa 20 września udała się na takie spotkanie do Strzałkowa, które rozpoczęło się spektaklem teatralnym poświęconym relacjom jakie zawiązują się na różnego rodzaju portalach społecznościowych, zwłaszcza na facebooku. Po spektaklu z domu kultury młodzież przeszła do miejscowego gimnazjum aby opowiedzieć w kręgu o przeżyciach jakich doświadczyła podczas przedstawienia. Kolejnym punktem spotkania była Msza Święta w kościele św. Doroty, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Orzechowski. Po doświadczeniach duchowych przyszła pora na ucztę dla ciała czyli obiad. Ostatnim elementem spotkania młodzieży była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz koncert uwielbienia. Każde z takich wydarzeń pozwala spotkać się młodzieży z całej diecezji na wspólnej modlitwie i dobrej zabawie a tym razem pod patronatem św. Stanisława Kostki.