XIV Dzień Papieski w Kleczewie

W parafii Kleczew obchody XIV Dnia Papieskiego rozpoczęły się w sobotę wieczorem modlitwą różańcową podczas której modliliśmy się za Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz mogliśmy usłyszeć wypowiedzi św. Jana Pawła II na temat jego umiłowanej modlitwy różańcowej. W niedzielę natomiast ten wyjątkowy dzień został uczczony koncertem zespołu polonijnego” Podolski Kwiat”, który przybył do Kleczewa z miasta Koziatyń na Ukrainie. Zespół ten został założony przez polaków mieszkających na Podolu w 2007 roku i ma na swoim koncie wiele już występów i sukcesów. Witał on min. pana prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas jego wizyty na Podolu. W Kleczewskiej świątyni zabrzmiały wyśpiewane przez ten zespół pieśni religijne ale także patriotyczne. Na twarzach Kleczewskich parafian można było zauważyć wielkie wzruszenie wywołane pięknym śpiewem młodych polaków mieszkających poza naszymi wschodnimi granicami tęskniącymi za swoją Ojczyzną. Jednocześnie przez cały dzień przed kościołem młodzi wolontariusze zbierali ofiary do puszek aby w ten sposób pomóc swoim rówieśnikom w spełnieniu edukacyjnych marzeń.